BLOG

Z Giżycka do Almere z Mazurskim Busem z Mrągowa

17 stycznia 2022 01:05

Stolica żeglarstwa w Polsce

Giżycko, położone między jeziorami Kisajno i Niegocin, nazywane stolicą żeglarstwa w Polsce, zna dziś niemal każdy turysta w Polsce. Chodź to niewielkie miasto liczy zaledwie niecałe 30 tysięcy mieszkańców, w lecie przyjmuje zupełnie inne oblicze. Tysiące, a nawet setki tysięcy turystów z całej Polski i za granicy odwiedzają miasto aby wypocząć żeglując na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, ale nie tylko. Miasto ma do zaoferowania liczne imprezy, wyjątkowe miejsca jak i atrakcje przyrodnicze, które przyciągają wczasowiczów także zimą.

Dlaczego wspominamy o Giżycku? Bo to właśnie stąd nasza firma Mazurski Bus wykonuje kursy do holenderskiego miasteczka Almere – znajdującego się w prowincji Flevoland.

Almere – najmłodsze miasto w Holandii

Almere leży nad jeziorem IJsselmeer, kilkanaście kilometrów na wschód od Amsterdamu, na odzyskanym od morza lądzie. Według oficjalnych informacji pierwszy dom zbudowano tu w 1976 roku, a oficjalnie prawa miejskie zostały nadane w 1984 roku, co czyni je najmłodszym miastem w Holandii i jednym z najmłodszych na świecie. Dziś jest 7 co do wielkości miastem w Niderlandach i największym ośrodkiem miejskim w prowincji Flevoland. Od momentu powstania jest jednym z najszybciej rozwijających się miast Europy.

Różne opinie Holendrów

Holendrzy mają podzielone zdanie na temat miasta. Jedni uważają, że za mało się tutaj dzieje, ale spora część ludzi wręcz uwielbia tutaj mieszkać – przede wszystkim w spokoju, w pobliżu natury i wody.

Almere jest ważnym węzłem komunikacji samochodowej. W granicach miasta przebiega autostrada A6 Amsterdam-Groningen oraz Autostrada A127 łącząca Almere z Utrechtem.

Kursy busami na trasie Giżycko-Almere

Jak najłatwiej dostać się do Almere? Oczywiście z naszą firma Mazurski Bus Kucharski. Kursujemy na tej trasie niemal codziennie. Chcesz zarezerwować przejazd? Skorzystaj z naszego formularza rezerwacyjnego poniżej lub zadzwoń do nas pod numer 697761292/577311387 lub napisz przez WhatsApp oraz fanpage na Facebook: www.facebook.com/MazurskiBusMragowo

Formularz rezerwacyjny:

https://bit.ly/gizycko-almere

Giżycko-Almere

Dodaj komentarz