BLOG

Z Bartoszyc do Wolfsburga z Mazurskim Busem

23 stycznia 2023 20:00

To ponad 120 tys. miasto na prawach powiatu w środkowych Niemczech znane jest głównie z popularnych zakładów Volkswagena. Oprócz wspomnianego ośrodka przemysłu samochodowego do najważniejszych atrakcji należą – 42-hektaorwy teren parkowy – Autostadt, zamek Wolfsburg, planetarium oraz Muzeum Phaeno.

Trochę historii

Warto wspomnieć, że w czasie II wojny światowej mieściła się tu fabryka sprzętu wojskowego. W 1945 roku miasto zajęły wojska amerykańskie, które zmieniły nazwę na obecną. Po wojnie Wolfsburg bardzo szybko się rozrastał, co poskutkowało tym, że z biegiem lat był coraz większy i bogatszy. W 1955 roku został wyprodukowany milionowy egzemplarz VW Beetle.

Wolfsburg posiada nowoczesne centrum, którego najważniejszą atrakcją jest Autostadt. Muzeum na świeżym powietrzu i park rozrywki poświęcony samochodom obejmuje pawilony różnych marek samochodów, ale także planetarium, prywatne muzeum sztuki i Centrum Nauki Phaeno, największe praktyczne muzeum nauki w Niemczech. Ważnym elementem programu do zwiedzania są również zamek w Wolfsburgu z XIV wieku i zamek Fallersleben z XVI wieku.

Jak się dostać z Mazurskim Busem do Wolfsburga?

Do Wolfsburga kursujemy codziennie m.in. z Bartoszyc i Mrągowa –poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty i niedziele. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 697761292 lub 577 311 387 oraz przez formularz rezerwacyjny tutaj: https://mazurskibus.pl/przewoz-osob-bartoszyce-wolfsburg/

Powroty z Wolfsburga do Polski, m.in. Bartoszyc czy Mrągowa odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki, soboty i niedziele. Rezerwacji można dokonywać pod wskazanymi wyżej numerami telefonów lub poprzez formularz rezerwacyjny dostępny tutaj: https://mazurskibus.pl/przejazd-miedzynarodowy/

 

Więcej aktualnych informacji na naszym fanpage FB: https://www.facebook.com/MazurskiBusMragowo

Dodaj komentarz