BLOG

Polacy chcą emigrować do Niemiec!

8 lutego 2022 23:46

Aż 16,1 proc. Pracujących Polaków rozważa emigrację zarobkową w ciągu najbliższego roku – takie są wyniki przeprowadzonego we wrześniu 2021 r. badania „Migracje Zarobkowe Polaków”. Zgodnie z nim najchętniej wybieranym kierunkiem byłyby Niemcy.

Pandemia nie ma wpływu na nasze decyzje

Badanie przeprowadzono na zlecenie międzynarodowej agencji pracy Gi Group. Co ciekawe, według autorów badania trwająca obecnie pandemia nie zniechęca Polaków do wyjazdu. Aż 31,1 % naszych rodaków zadeklarowało, że nawet gdyby doszło do nasilenia pandemii, zdecydowałoby się na wyjazd.

Raport pokazał, że nadal największą motywacją do wyjazdu za granicę są atrakcyjniejsze zarobki niż w Polsce. Zadeklarowało to aż 79 % badanych. Drugim czynnikiem motywującym nas do wyjazdów okazał się wyższy standard życia. Wskazało go 47 % osób. Kolejne aspekty to między innymi lepsze warunki socjalne, możliwość podróżowania czy lepsze perspektywy rozwoju zawodowego.

Więcej kobiet chce wyjeżdżać zarobkowo

Jedną z ciekawostek, którą warto podkreślić to fakt, że w porównaniu do 2018 roku o 8 p.p. wzrósł odsetek zainteresowanych emigracją zawodową kobiet – do 30 procent. Emigrację w najmniejszym stopniu rozważają mieszkańcy województwa mazowieckiego, centralnej i południowo-zachodniej Polski.

Badanie pokazało także, że najbardziej preferowanym kierunkiem emigracji zarobkowej są nadal Niemcy. Kraj ten wskazało aż 32,2 procent badanych. Na drugim miejscu znalazła się Holandia (15,8 proc.), a na trzecim Wielka Brytania (9,4 proc.).

Szukasz przewoźnika, który zawiezie Cię w wybrane miejsce w Niemczech czy Holandii? Zarezerwuj przejazd tutaj: https://mazurskibus.pl/przejazd-miedzynarodowy/

Więcej o nas przeczytasz tutaj: https://biznes.newseria.pl/mazurski-bus-artykul

Dodaj komentarz