BLOG

Planujesz wyjazd do Niemiec lub Holandii?

24 marca 2022 00:07

Oto kilka niezbędnych informacji, które powinieneś lub powinnaś wiedzieć przed wyjazdem do Niemiec czy Holandii.

Jak planować podróż?

Nie od dziś wiadomo, że jeśli wybieramy się gdziekolwiek za granicę należy się do tego przygotować. Przede wszystkim trzeba zaplanować co będzie niezbędne zarówno podczas podróży jak i w czasie, kiedy będziemy przebywać za granicą.

O czym najczęściej zapominają pasażerowie?

W pierwszej kolejności powinniśmy zabrać dokumenty, obowiązkowo dowód osobisty, alternatywnie paszport. Jak się okazuje dla niektórych pasażerów nie jest to wcale takie oczywiste. – Mieliśmy kilka takich sytuacji, w których pasażerowie w momencie, gdy dojeżdżaliśmy do granicy zdawali sobie sprawę, że nie mają ze sobą dowodu osobistego – mówi Bartosz Kucharski, właściciel Mazurskibus.pl. – Wówczas nasi kierowcy z kolejnego kursu z Polski dowozili pasażerowi dowód na granicę.

Jak mówią kierowcy Mazurskiego Busa zdarza się też, że pasażerowie zapominają o prawo jazdy. Niby niepotrzebne, z drugiej strony nie w momencie, gdy jedziesz pracować jako kierowca…

O czym nie możesz zapomnieć?

Kolejnym istotnym elementem na który trzeba zwrócić uwagę to miejsce do którego się wybierasz. Jakie panują temperatury i w jakich miesiącach np. występują tam pory deszczowe lub dni słoneczne. Idąc tym tropem – warto zwrócić uwagę na pracę, którą będziesz wykonywać. Jeśli na zewnątrz – to wspomniane miejsce i panujące tam warunki pogodowe będą miały ogromne znaczenie.

Oczywiście nie można też popadać w histerię, gdy na miejscu okaże się, że czegoś zapomnieliśmy. Przecież w najgorszym wypadku możesz to dokupić.

To na co warto jeszcze zwrócić uwagę to koszty codziennego życia w kraju, którym będziesz przebywał (w tym wypadku Niemcy czy Holandia), na wypadek gdyby w ostateczności trzeba było zmienić pracodawcę lub mieszkanie.

Poniżej wypisujemy kilka istotnych elementów, na które dodatkowo warto zwrócić uwagę planując wyjazd:

– telefon kontaktowy i adres pracodawcy

– karta do bankomatu

– garderoba, jeśli jedziesz pracować np. jako opiekunka nie zapomnij wziąć luźnych strojów, ale też i takich, które przydadzą Ci się, gdy będziesz chciała gdzieś wyjść

– kilka par butów (do pracy, do codziennego użytku)

– artykuły użytku codziennego – ręczniki czy kosmetyczka

– leki, które stale zażywasz

– ładowarkę do telefonu

– warto pomyśleć także o nauce języka, a więc słownik obcojęzyczny

– upewnij się, że na miejscu będziesz mieć dostęp do internetu

Korzystając z usług Mazurskiego Busa z Mrągowa (www.mazurskibus.pl) możesz wziąć ze sobą dwie torby podróżne. I pamiętaj – zawieziemy Cię pod sam adres miejscowości, do której się wybierasz. Więcej o naszych trasach: https://mazurskibus.pl/przejazd-miedzynarodowy/

Więcej o nas przeczytasz w artykule: https://biznes.newseria.pl/mazurski-bus-mragowo

Dodaj komentarz